Zákaznická podpora:info@divokeopice.cz

Lubrikační gely

Lubrikační gely nebo-li lubrikant, je materiál vytvářející tenký film, který pomáhá snižovat tření lubrikací povrchu. Používá se jako doplňková pomůcka  při pohlavním styku , kdy nahrazuje  či doplňuje přirozené zvlhčení sliznice, a to jak při vaginálním tak i při análním sexu. Využíván je i při řadě sexuálních praktik jako je například fisting a při užívání pomůcek jako je vibrátor, dildo apod. Lubrikační gel se liší podle toho jak fungují a na jaké bázy jsou vyrobeny a zde jsou typy. 

  • vodní – vodou rozpustný, nejméně dráždící lidskou pokožku, je vyroben bez použití olejů a silikonu a je naprosto neutrální, použitelný na všechny druhy erotických pomůcek. Jeho nevýhodou je jistá lepivost a rychlé vysychání
  • olejové – na bázi petrolejového želé (vazelína)
  • silikonové – na bázi silikonu – je vyroben ze silikonu a dalších přídavných látek, je mastnější, poskytuje déle trvající kluznost než lubrikační gel na vodní bázi. Je doporučený na anální sex, neboť více lubrikuje. Silikon poškozuje erotické pomůcky, které jsou vyrobeny ze silikonu.
  • speciální – aromatizované se vyrábí na vodní i na silikonové bázi. Tyto lubrikanty jsou s příměsí lehkého aroma, většinou ovoce. Některé z nich dokonce po ovoci i chutnají a jsou určeny i ke konzumaci.
  • anální lubrikanty mohou být také na vodní i silikonové bázi, většinou v sobě obsahují desinfekční složku a lehce znecitlivující složku, pro snadnější roztažení konečníku.
  • Speciálně stimulační lubrikanty pro ženy k rychlejšímu dosažení orgasmu jsou relativně novinkou na trhu. Obsahují složku, která zvyšuje citlivost, a tím přispívá k rychlejšímu vyvrcholení.
  • Další: hřejivé lubrikanty, lubrikanty s efektem oddálení ejakulace, masážní, s obsahem feromonů atd…