Zákaznická podpora:info@divokeopice.cz

Anální sex

Anální sex se těší velké oblibě lidí po celém světě ať už jsou to heterosexuálové, homosexuálové nebo bisexuálové, ale dejte si pozor! Nezabezpečený anální sex nese vyšší riziko HIV a dalších sexuálně přenosných infekcí, než mnoho jiných sexuálních aktivit. Správné použití kondomu pomůže ochránit vás i vašeho partnera. Používejte spousty lubrikačního gelu! Používejte pouze lubrikační gel na vodní bázi nebo silikonový (déle vydrží), který jsou speciálně navrženy pro anální sex. Mezi přednosti análních gelů na vodní bázi patří to, že je můžete bez obav použít s latexovými kondomy i silikonovými análními pomůckami. Velmi dobře se myjí jak z pokožky, tak z ložního prádla. Ať už poprvé myslíte na to, že chcete anální sex nebo chcete jen více informací o tom jak zůstat v bezpečí a užít si to, tak vám tyto vysvětlivky pomohou odpovědět na vaše dotazy.

1. Co je anální sex?
Nejčastěji si lidé představí pod pojmem anální sex to, že mužský penis pronikne do konečníku - to je pravda, avšak to může znamenat i to, že prsty, sexuální hračky nebo i jazyk (tzv. Rimming) proniknou do konečníku, dále je zde možnost využití jazyku pro stimulaci konečníku (tzv. Rimming). Každý si může vychutnat anální sex, ať už jsou to muži, ženy, homosexuálové, bisexuálové nebo heterosexuálové, a zda ho dávají nebo přijímají.

2. Jak mít anální sex?
Může to vypadat divně, když začnete zkoumat anální oblast během sexu, takže začněte pomalu s dotykem a pohlazením, abysi váš partner / partnerka zvykli. Pokud se vám to nelíbí nebo dotyčné osobě, je dobré si promluvit a vysvětlit, že anální sex nejspíš pro vás není stavěný. Zatímco spousta lidí si to užívá, je také spousta lidí co na to nechtějí ani pomyslet nebo, kteří by to rádi zkusili. Pokud se rozhodnete mít penetrační anální sex, vezměte věci pomalu a komunikujte s vaším partnerem. Pokud dáváte anální sex, používejte spoustu maziva a pak začněte tím, že trochu proniknete a pak úplně vytáhnete. Když je váš partner připraven proniknout trochu dále, tak pokračujte v této činnosti dokud se plně nespojíte - ale buďte připraveni kdykoli zastavit, pokud je to druhé osobě nepříjemné nebo bolestivé. Anální sex může být pro člověka který dává i přijímá, velmi stimulující a příjemný, ale může chvíli trvat, než si na to zvykne. Pokud to nejde úplně poprvé, můžete se vždy znovu pokusit, když jste oba v příjemné náladě. Nezapomeňte, že můžete zastavit nebo zastavit v jakémkoli místě, které chcete. Jen proto, že jste něco začali, neznamená, že musíte pokračovat - zastavování je vlastně velmi normální.

3. Anální sex, HIV a STI bezpečnost? Ať už jste muž nebo žena, rovná nebo homosexuála, je důležité chránit se před rizikem sexuálně přenosných infekcí (STI), včetně HIV, když máte anální sex. Obložení konečníku je tenké a může se snadno poškodit, což usnadňuje infekci. To znamená, že pokud jste vnímavým partnerem, máte vyšší riziko přenosu sexuálních poruch. Používání ochrany při análním sexu je důležité, abyste snížili riziko výskytu STI. Pro penetrační sex se ujistěte, že používáte kondom a spoustu lubrikantů - někteří lidé se cítí bezpečněji pomocí extrémně hustých kondomů pro anální sex. Můžete použít buď externí kondom (pro penisy nebo sexuální hračky) nebo interní kondom, také nazývaný ženský kondom pro anální sex, v závislosti na vaší preferenci. Ženské kondomy se vkládají do konečníku před sexem, stejně jako ve vagině.

4. Anální sex s pomůckou? Jasně proč ne, jen je důležité dobré umístit kondomy na jakékoliv sexuální hračky, které používáte a ujistěte se, že při výměně mezi anální a vaginální stimulací použijete také nový. Důvodem je to, že materiál některých sexuálních hraček může přenášet bakterie a infekce i po čištění.

5. Pokud jste měli nechráněný anální sex a máte strach z možné infekce HIV, jděte a okamžitě navštivte svého lékaře. Možná budete schopni provést post-expoziční profylaxi (PEP), abyste zabránili infekci HIV, ale musíte ji přijmout během 72 hodin, aby byla účinná.